18 maja 2024

Wybieramy zestaw mebli do kuchni

2 min read

Kuchnia to pomieszczenie domowe, które ma znaczenie przede wszystkim praktyczne. Spędzamy w niej dużo czasu i wykonujemy mnóstwo prac. Nic więc dziwnego, że każdemu zależy na tym, by zaaranżować wygodną i funkcjonalną kuchnię. O tym, czy będzie nam się wygodnie korzystało z kuchnia zdecyduje wielkość pomieszczenia, wybrane okładziny podłogowe, ścienne, oświetlenie i przede wszystkim meble kuchenne.

Jak wybrać meble odpowiadające potrzebom?

Zanim wybierzemy konkretny zestaw mebli kuchennych powinniśmy się zastanowić nad wizją naszej kuchni i stworzyć wstępny projekt pomieszczenia. Zacząć należy więc od przeanalizowania dostępnych możliwości oraz oceny nawyków mieszkańców. Wygląd kuchni w dużej mierze zależeć będzie od tego, jak mieszkańcy z danej kuchni będą korzystać. Są osoby, które nie gotują prawie wcale, wykorzystują catering dietetyczny albo żywią się na mieście. Dla nich wystarczająca będzie malutka kuchnia w aneksie z bardzo podstawowym wyposażeniem. Nie stawia się zwykle dużych wymagań także przed kuchniami w mieszkaniach przeznaczonych na wynajem. Tam, o ile pozwala na to miejsce i dostęp do instalacji bardzo dobrze sprawdzi się gotowy zestaw mebli kuchennych ze sklepu meblowego. Dużo większej staranności będzie wymagało projektowanie kuchni w przypadku rodziny, gdzie gotuje się dużo i często. Zanim zdecydujemy się na konkretne meble powinniśmy pomierzyć całe pomieszczenie, sprawdzić, gdzie mamy możliwość podłączenia kuchenki, piekarnika, wymierzyć odległości od drzwi i okien. W przypadku gotowych zestawów jest to bardzo ważne, bo tutaj w odróżnieniu od mebli na wymiar nie wszystkie rozwiązania mogą być zastosowane.

Jak wybrać najlepszy zestaw mebli kuchennych?

Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele zestawów mebli kuchennych. Różnią się one układem szafek, rozpiętością i wzorami frontów. Najbardziej typowy zestaw mebli kuchennych będzie zawierał szafkę dolną pod zlew nakładany, oraz dwie lub trzy szafki dolne otwierane, pomiędzy którymi możemy ustawić kuchenkę wolnostojącą. Jeśli chodzi o szafki górne to będzie ich dokładnie tyle co dolnych a wśród nich znajdzie się szafka nad okap wysuwany. W sklepach możemy znaleźć także bardziej rozbudowane zestawy w ramach których dostępne są szafki pod zabudowę piekarnika i płyty oraz szafki do zabudowy lodówki. Można także wybrać zestaw, gdzie w osobnym słupku umieścimy piekarnik i kuchenkę mikrofalową. Warto wybierać meble, gdzie dostępne są dolne szafki z szufladami oraz szafki górne w formie przeszkolonych witryn.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.