18 maja 2024

Preparaty owadobójcze

2 min read

Od czasu do czasu, zwłaszcza w miesiącach jesiennych, zdrowy trawnik może paść ofiarą inwazji owadów – karczowników lub skórzaków. Te dwa powszechne gatunki szkodników ogrodowych mogą siać spustoszenie na trawniku, atakując korzenie trawy lub zachęcając drapieżniki, takie jak ptaki, borsuki i lisy, do wykopywania karczowników. Nie jest to zjawisko rzadkie ani nienormalne, dlatego właściciele trawników posługują się specjalistycznymi środkami do zwalczania tego problemu.

Czym są nicienie?

Nicienie są w 100% organiczne i z czasem zwalczają szkodniki, nie szkodząc przy tym samej trawie. Preparat składa się z maleńkich organizmów, które naturalnie występują w glebie już w niewielkich ilościach i są niezwykle skuteczne w zabijaniu docelowych szkodników ogrodowych.

Te maleńkie drapieżniki wyruszą na poszukiwanie karczowników lub skórzaków, atakując i zaszczepiając ich ciała bakteriami, często gdy szkodniki są w infekcyjnym, młodocianym stadium dojrzałości. Gdy nicienie przejmą kontrolę i wytępią szkodniki, one również wymrą i powrócą do naturalnej liczby osobników w glebie. To tak zwane naturalne preparaty owadobójcze.

Owady w Twoim trawniku.

Najczęstszą plagą owadów występującą na brytyjskich trawnikach są chrząszcze (phyllopertha horticola). Są to larwy chrząszcza chrabąszcza majowego i chrząszczy skórzaków (tipula spp), które są stadium larwalnym muchy żurawiowej lub tatusia długonogiego.

Przebieg zabiegu.

W ramach przygotowań do aplikacji, trawnik powinien zostać skoszony i splantowany, aby zapewnić nicieniom maksymalną możliwość dotarcia do szkodników zamieszkujących górną warstwę gleby. Nicienie lub inne preparaty owadobójcze https://www.gardenowo.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/srodki-ochrony-roslin/owadobojcze/ zostaną zmieszane z wodą i rozprowadzone na trawniku za pomocą opryskiwacza plecakowego.

Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem leczenia owadobójczego trawnika jest prawidłowe określenie problemu, z którym boryka się Twój trawnik. Po określeniu tego problemu lokalny ekspert ds. trawników może zdecydować o właściwym sposobie postępowania.

W przypadku karczowników można zastosować skuteczne preparaty owadobójcze, które wykorzystują nicienie, będące formą biologicznej kontroli owadów. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zabieg ten należy przeprowadzić między lipcem a październikiem.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.