18 kwietnia 2024

Planujesz kupić nowe biurka biurowe? – już teraz dowiedz się o czym warto pamiętać!

2 min read

Bez wątpienia biurko w pracy jest najważniejszym elementem, który wpływa na efektywną i komfortową pracę. To właśnie przy nim pracownicy spędzają niejednokrotnie 40 godzin lub więcej w trakcie tygodnia. Dlatego też biurka biurowe powinny zostać wybrane według pewnych standardów, aby praca była jakościowa oraz komfortowa.

Wymiary

Przede wszystkim biurko do pracy powinno zostać dopasowane do możliwości pomieszczenia. Jednak w przypadku, gdy mamy odpowiednio dużo miejsca na najlepsze biurka biurowe, to warto wybrać biurko regulowane pod wieloma kątami. Dzięki temu każdy pracownik będzie mógł dopasować biurko siebie. Przyjęło się, że osoby o przeciętnym wzroście powinny pracować przy blacie o wysokości 72-75 cm. Z kolei osoby nieco wyższe powinny mieć zapewnioną wysokość 80-85 cm. Stąd też tak bardzo ważna jest regulacja blatu.

Kształt

Odpowiedni kształt biurka pozwala przyjąć postawę, która będzie wygodna oraz komfortowa podczas pracy. W ten sposób można znacząco odciążyć nadgarstki oraz kręgosłup. Na ten moment największą popularnością cieszą się blaty o kształcie prostokątnym, które można swobodnie dosunąć do ściany.

Materiał wykonania

Nie ma wątpliwości, że firmowe biurka biurowe https://bettso.pl/meble-biurowe kupujemy z myślą o co najmniej kilku najbliższych latach. Stąd też zasadniczą kwestią jest wybór produktu, który będzie wyróżniał się wysoką jakością wykonania. Kluczowym aspektem w tym przypadku jest materiał, z którego wykonano mebel. Jednym z najbardziej trwałych materiałów w przypadku biurka są klasyczne drewno bądź też arylowana lub lakierowana płyta MDF.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.