18 maja 2024

Rower dopasowany do kobiety

2 min read

Kobieta powinna czuć się komfortowo w każdym miejscu i nie tracić uroku bez względu na sytuację. Dlatego warto wybrać taki rower, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale też odpowiedni do kobiecych wymagań, czyli po prostu estetyczny. Na szczęście sklepy rowerowe oraz większość popularnych sieci handlowych proponuje tak szeroki asortyment dla cyklistów, że każda kobieta powinna znaleźć odpowiedni model dla siebie. Później tylko dodatki, których również nie brakuje, i w drogę !

Wygoda przede wszystkim, czyli parę słów technicznych

Aby rower spełniał swoją funkcję powinien być dostosowany do kobiecych potrzeb. W przypadku płci pięknej sprawdzą się lekkie modele, które zawierają ramę aluminiową. Aby przekonać się o rodzaju tworzywa można, np. przyłożyć magnes to ramy. Jeśli nie zostanie przyciągnięty, to rama jest aluminiowa. Najpopularniejszym rodzajem rowerów damskich są tzw. “damki” , które charakteryzują się nisko umieszczoną ramą, ułatwiająca wsiadanie i zsiadanie z roweru. Kierownica powinna mieć węższy rozstaw niż w rowerach męskich, a siodełko powinno być szersze, by zapewnić komfortową jazdę.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Dla amatorek rowerowych przygód znacznie ważniejszy jest wygląd pojazdu niż jego dane techniczne. Najmodniejsze w tym sezonie są pastelowe kolory, które wspaniale sprawdzą się w przypadku dojrzałych kobiet, jak i młodych dziewczyn. Popularne są także rowery w stylu retro. Wzbogacone kunsztownym koszykiem, będą bardzo estetyczne i dopełnią całości wyglądu.

More Stories

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.