18 maja 2024

Co warto wiedzieć na temat filtrów do wody?

2 min read

Jakość wody w domach niektórych z nas pozostawia wiele do życzenia. Twarda woda nie jest korzystna zarówno dla naszego zdrowia, jak i sprzętów AGD czy też armatury. Z pomocą przychodzą filtry do wody pitnej, które mogą znacznie poprawić jej jakość. Co warto o nich wiedzieć? Na czym polega zasada ich działania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Czym jest filtr do wody pitnej?

Filtry do wody pitnej czy też uzdatniacze, są to wszystkie urządzenia, które stosuje się w celu poprawy jakości wody. W warunkach domowych są to najczęściej filtry i zmiękczacze. To za ich sprawą woda, którą pijemy, jest czysta i smaczna. W zależności od tego, na jaki rodzaj filtra się zdecydujemy, możemy spodziewać się różnego stopnia jej oczyszczenia. Niektóre z modeli mogą poprawić własności organoleptyczne, inne zaś pomagają w pozbyciu się osadu. Jeszcze inne cechują się działaniem kompleksowym, oferując nam płyn o najlepszych parametrach.

Uzdatnianie wody może odbywać się w sposób punktowy lub ogólny. Pierwszy z nich polega na tym, że filtr do wody pitnej montowany jest pod zlewem. Z kolei przy drugim sposobie, uzdatniacz montowany jest w miejscu, które pozwala na rozprowadzenie uzdatnionej wody w całym domu. Najczęściej jest filtr rurowy mechaniczny, umiejscowiony za licznikiem wody. Innym rozwiązaniem jest montaż zmiękczacza, czyli urządzenia, które zmniejsza twardość wody za pomocą specjalnego złoża. Podłączenie go we właściwym miejscu gwarantuje nam dostęp do miękkiej wody w całym domu. Będą go miały także urządzenia mające kontakt z wodą, takie jak zmywarka czy pralka.

 

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.