19 lipca 2024

Warto kupować grunty w pobliżu stref przemysłowych

2 min read

Strefy przemysłowe istnieją w wielu miastach i miasteczkach, są też regularnie rozbudowywane. To jak najbardziej pozytywne działanie, zapewniające okolicznym mieszkańcom nowe miejsca pracy, a miastom lub gminom dochody z podatków. Mając świadomość rozbudowywania się danej strefy przemysłowej, warto zainteresować się pobliskimi gruntami, nawet rolnymi. Ich zakup może się bardzo opłacać, można je bowiem będzie sprzedać z ogromnym zyskiem.

Strefy przemysłowe zawsze się rozbudowują

Warto pamiętać, że każda strefa przemysłowa będzie się rozbudowywać. Obok firm, które już tam są, będą lokować się kolejne. Zakup gruntu w okolicy przemysłowej ma więc wielki sens. Nawet jeśli jest to ziemia rolna, zawsze można ją odrolnić i zrobić z niej działkę inwestycyjną. Działka inwestycyjna zawsze będzie łakomym kąskiem dla kolejnych przedsiębiorców chcących działać w strefie. Warto mieć świadomość, że taka działka inwestycyjna z roku na rok będzie droższa. W sytuacji, gdy wolnych gruntów w okolicy będzie coraz mniej, można będzie za działkę inwestycyjną oczekiwać astronomicznych wręcz pieniędzy i je otrzymać.

Dojazd do działki ma znaczenie

Planując zakup takiej działki, warto zwrócić uwagę na możliwości dojazdu. Jeśli do działki prowadzi tylko wąska droga pomiędzy innymi działkami, nad sensem zakupu trzeba się zastanowić. Oczywiście może być tak, że na tych działkach również powstaną obiekty inwestycyjne, a wąska droga zostanie przebudowana na dobrą drogę dojazdową, nigdy jednak nie ma gwarancji, że tak będzie. Najlepiej więc kupować działkę z możliwością dojazdu lub opcją wybudowania dobrej, utwardzonej drogi.

 

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.