18 maja 2024

Pompy ciepła Halinów

2 min read

Ekologiczne ciepło wychodzące ze środowiska jest dobrą pożywką energii. Ciepło przechowywane jest w naturze w powietrzu lub także w ziemi. Oczywiście z takiej możliwości skorzystali architekci pomp ciepła. Po inwestycji w tego typu narzędzie grzejne klient może się spodziewać, iż osiągnięta w ów sposób energia w prawie darmowy sposób pomoże mu w ocieplaniu budynku. Niemalże 80% energii wykorzystuje się w darmowy sposób. Dzięki temu zmniejszane są bieżące oraz całe koszty na ocieplanie oraz zachowanie domostwa. Jeszcze więcej osób decyduje się na inwestycję w pompy ciepła Halinów.

Pompy ciepła Halinów oraz reguła ich funkcjonowania

W pompach ciepła w osobnym obiegu znajduje się element roboczy o dość małej temperaturze wrzenia. Obieg ów można rozłożyć na dwie strefy. Strefę źródła dolnego oraz okolicę źródła górnego. W okolicy źródła dolnego znajduje się zastępnik ciepła (parownik), dzięki któremu element chłodniczy odbiera ciepło. Źródłem dolnym może być grunt, woda, jak również powietrze. Pobór ciepła przy nieodpowiednich temperaturach jest dopuszczalny pod warunkiem, iż temperatura elementu roboczego będzie mniejsza aniżeli temperatura źródła dolnego.

Rozbudowa systemu ocieplania z wykorzystaniem pompy ciepła

Pompa ciepła powietrze – woda jest doskonałym sposobem na rozbudowę systemu ocieplania. Nadaje się ponieważ zarówno do nowej, jak również starszej instalacji grzejnej. Pompa ciepła doskonale współdziała z instalacjami niskotemperaturowymi, takimi jak instalacja ocieplania podłogowego, jednak może być wykorzystywana też z piecami. Jeżeli dom nie jest najnowocześniejszy oraz nie był do tejże chwili termomodernizowany, docieplenie ścian, wymiana stolarki okiennej czy docieplenie dachu, może znamiennie wpłynąć na wydatki roczne ocieplania.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.