18 maja 2024

Olej konopny

2 min read

Olej konopny wykazuje się szeregiem właściwości zdrowotnych. Reguluje on zbyt wysokie ciśnienie i tym samym skutecznie je obniża. Oprócz tego, pozytywnie wpływa on na pracę serca. Dodatkowo, stymuluje on odporność i wspiera prawidłowy przebieg procesów autoimmunologicznych. Olejki z konopi zmniejszają także poziom cholesterolu we krwi.

Układ pokarmowy a olej konopny

Znany jest on również z licznych właściwości związanych z układem pokarmowym. Ten olej wspiera wątrobę, pozwala jej się szybciej oczyszczać z toksyn. Stymuluje on również jelita do pracy, przeciwdziała zaparciom i biegunkom. Odciąża on układ pokarmowy i pozwala mu się szybciej regenerować.

Gospodarka hormonalna a olej konopny

Gospodarka hormonalna może być zachowana na właściwym poziomie dzięki zastosowaniu olejku konopnego. Dzieje się tak za sprawą kwasów Omega 3 i Omega 6, które znajdują się w składzie tego naturalnego produktu. Wyżej wymienione kwasy tłuszczowe działają dodatkowo przeciwzapalnie.

Olej konopny w kosmetyce

Ciekawostką jest fakt, że olej konopny może być używany nie tylko wewnętrznie ale i również zewnętrznie. Można nim smarować całe ciało. Pozwala on szybciej goić się ranom, rewelacyjnie wpływa on na kondycję włosów i skóry głowy, przeciwdziała łuszczycy oraz różnym zmianom skórnym. Olejek konopny można także stosować jako balsam po depilacji. Warto również zaznaczyć, że ma on właściwości kojące i łagodzące.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.