18 maja 2024

Agencja SXO – dlaczego warto skorzystać z jej usług?

2 min read

Trendy w marketingu cały czas się zmieniają. Firmy stosują coraz to nowsze metody na przyciągnięcie i zatrzymanie klientów na stronie. Nadal jednak ważne jest zrozumienie ich potrzeb i pragnień. Odpowiedzią na te nowości jest agencja SXO, zajmująca się nie tylko szeroko rozumianym pozycjonowaniem, ale również doświadczeniami użytkowników na stronach. Połączenie SEO i UX daje markom szanse na lepsze wyniki w wyszukiwarkach i większą konwersję.

SXO, czyli nowoczesne usługi SEO

Pozycjonowanie to nadal niezwykle istotny element marketingu internetowego. Dzięki niemu klienci są w stanie odszukać daną firmę w sieci i skorzystać z jej usług. Jednak samo wyświetlanie się witryny na szczycie list wyszukiwania nie daje jej właścicielowi pewności co do zamknięcia sprzedaży. Jeśli witryna została zaprojektowana w niewłaściwy sposób, a klient nie mógł na niej znaleźć tego, czego faktycznie szukał – małe szanse, że sfinalizuje tam swoje zamówienie. Tak więc oprócz prawidłowego dopasowania słów kluczowych i nasycenia ich tekstami, istotny jest również wygląd strony. I właśnie z tego względu to agencja SXO powinna stać się wyborem właścicieli firm.

Zakres usług agencji SXO jest szerszy niż standardowej agencji SEO. Oczywiście zajmuje się ona pozycjonowaniem, w tym widocznością lokalną, jak pozycjonowanie warszawa, ale wdraża również działania dotyczące interfejsów i doświadczeń użytkowników ze stroną. Dzięki temu jednocześnie przyciąga klientów z wyszukiwarki, a dodatkowo pomaga firmom domykać sprzedaż.

Jak działa SXO?

Kluczowe jest pozycjonowanie na frazy z długiego ogona oraz budowanie stabilnej bazy odnośników zewnętrznych. Agencja analizuje również działania konkurencji oraz dotychczasowych klientów i na tej podstawie ulepsza teksty lub tworzy nowe. Następnie przy pomocy profesjonalnych narzędzi sprawdza, w jaki sposób użytkownicy zachowują się na stronie. Przydają się do tego tzw. mapy cieplne, które pokazują miejsca najczęściej klikalne. Dzięki temu możliwe jest zrozumienie nawyków klientów i dostosowanie wyglądu strony do ich oczekiwań.

Agencja SEO jest więc dziś koniecznością, jeśli chcemy budować silne wizerunki marek z dobrą widocznością w sieci i pozytywnymi relacjami z klientami. sxo.pl/pozycjonowanie-lokalne/

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.